Trenčín, Beckov, Piešťany

Bontour - Trenčínský hrad

Navštívíme několik zajímavých míst u našich východních sousedů. Poblíž hranic se nachází například Trenčínský hrad, šaškův hrad Beckov nebo zajímavé historické město Piešťany.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), v 7.00 z Brankovic.
  • Návrat do Brna kolem  21.00.

Cena

  • 530 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a služby průvodce.

Trenčínský hrad

Trenčínský hrad byl postaven na místě slovanského hradiště a od 11. století sloužil jako královský strážní hrad. K jeho nejstarším památkám patří románská rotunda, ale zaujme i Matúšovou věží z dob panování Matúše Čáka Trenčínského. Na hradě jsou umístěny expozice Trenčínského muzea. Kromě toho jsou zde k vidění archeologické sbírky a nálezy objevené během archeologických výzkumů na hradě. Jedinečný je pohled z Matúšovy věže před vámi otevře širokou krajinu, městskou architekturu z ptačí perspektivy a mohutné gotické renesanční opevnění sahající až daleko do přírodního lesního porostu Breziny.

Trenčínský hrad - Bontour
Hrad Beckov - Bontour

Hrad Beckov

Zřícenina hradu se vypíná nad obcí Beckov, na 50 metrů vysokém bradlu. Historie hradu je propojena s několika legendami, a také proto je vyhledávanou turistickou atrakcí. Hrad Beckov turisty láká několika pověstmi. Jedna z nich říká, že název hradu je odvozen od jména šaška Becka, pro kterého dal hrad vybudovat vévoda Ctibor. Další zase mluví o tom, že hradní pán shodil ze skály svého sluhu za to, že zabil jeho oblíbeného psa. Sluha při pádu ze skály zakřičel, že se ve smrti sejdou do roka a do dne. A jak pověst praví, přesně v tomto čase hradního pána uštkla zmije a on slepý spadl do propasti. Pro svou malebnou krásu byl hrad Beckov vyhlášen národní kulturní památkou a díky své historii patří k nejvyhledávanějším zříceninám na Slovensku.

Piešťany

Prohlédneme si zajímavé historické město, kde je k vidění například Bojnický zámek. Původní hrad byl upraven do dnešní podoby až na konci 19. století. O poslední přestavbu se zasloužil Ján Pálffy – velký cestoval a sběratel uměleckých skvostů z dalekých cest. Jednou z nejstarších světských budov je Kurhotel. Má pravděpodobně renesanční jádro, vícekrát přestavované až do dnešní podoby. Kolonádový most od Emila Belluše je významnou funkcionalistickou stavbou. Od roku 1931 se zde nachází Balneologické muzeum, od roku 2004 je zde také umístěno slovenské Vojenské historické muzeum.

Piešťany - Bontour