Projděte se s námi mezi korunami stromů po nové beskydské dřevěné stezce. Do života našich předků nahlédneme ve Valašské dědině Rožnov pod Radhoštěm.
Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.
Program
- Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
- Návštěva vyhlídkové atrakce Stezka Valaška.
- Procházka k soše boha Radegasta – individuální volno, možnost oběda.
- Návštěva Valašské dědiny.
- Příjezd zpět do Brna kolem 19.00.
Cena
- 580 Kč dospělí,
- 550 Kč děti a senioři.
Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.
Cena nezahrnuje vstupné:
Stezka Valaška – 260 Kč dospělí, 200 děti 4–14 let a senioři nad 65 let.
Valašská dědina – 80 Kč dospělí, 60 Kč senioři a studenti 15–26 let, 40 Kč děti 6–15 let.
Stezka Valaška
Nová beskydská atrakce, dřevěný chodník v korunách stromů s vyhlídkovou věží, nese název „Stezka Valaška“. Součástí stezky je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník. Stezka nabízí dvě unikátní technická řešení. Lanový chodník, jehož konstrukce se zatím nikde v naší republice nepoužila, a skleněnou vyhlídku. Ta má evokovat pocit, že člověk stojí ve vzduchu. Návštěvníci tak prožijí chvíle v korunách stromů, kde je nádherný výhled na hřeben Beskyd. Kromě dalekého výhledu na vás čekají interaktivní a edukativní koutky s možností odpočinku. Děti se můžou těšit na trampolíny a třípatrové hřiště s průlezkami. Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž.
Valašská dědina
Úvodní expozice k areálu Valašská dědina umožňuje nahlédnout do života našich předků a nabídne návštěvníkům také inspiraci pro současný život. V několika krátkých zastaveních charakterizujících základní pilíře lidského života (bydlení, obživa, strava, zdraví, odpočinek, rodina a víra) upozorní na vybrané aspekty a souvislosti, které jsou na Valašské dědině prezentovány, avšak při běžné prohlídce zůstávají často na povrchu nebo zcela nepovšimnuty.
Procházka k soše Radegasta
Radegast je slovanský bůh úrody, sklizně, hojnosti a pohostinnosti, ale také slunce a ohně. Na hřebenové cestě po Radhošti mezi poutní kaplí sv. Cyrila a Metoděje a Pustevnami je umístěna jeho socha. V roce 1929 ji v USA vytvořil sochař Albín Polášek, rodák z Frenštátu pod Radhoštěm. Socha zobrazuje Radegasta s býčí hlavou, rohem hojnosti, kačernou a s valašskými krpci. Původní asi tři metry vysoká socha byla zhotovena z umělého kamene s přísadou žulové drti. Na Radhošti však špatně odolávala drsnému počasí. Největší škodu soše způsobil blesk, který do ni při bouřce udeřil. Na Radhošti tak byla instalována přesná kopie od kamenosochaře Jana Sobka z Leskovce.