Stezka v oblacích, Loštice

Stezka v oblacích - Bontour

Projděte se s námi v oblacích! Navštívíme vyhlídkovou stavbu Stezka v oblacích, dělostřeleckou tvrz (případně klášter), a také Muzeum tvarůžku v Lošticích.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 19.00, dále směr Brankovice.

Cena

  • 520 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Stezka v oblacích

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost váš sen uskutečnit na Dolní Moravě, kde byla postavena unikátní vyhlídková stavba nesoucí název Stezka v oblacích. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Samotná stezka je vysoká 55 metrů.
Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít parádní 100 metrů dlouhý tobogán.
Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Objekt je v provozu od 5. prosince 2015. Autorem 55 metrů vysoké stavby je architekt Zdeněk Fránek.

Dělostřelecká tvrz hůrka

Dělostřelecká tvrz Hůrka je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v České republice budovaných v rámci československého opevnění proti Německu. Nachází se na severním okraji města Králíky. Prohlídka představuje cca 500 metrů podzemím, 76 chodů, časová náročnost asi 40 minut.

ALTERNATIVOU je návštěva blízkého kláštera.

Loštické muzeum tvarůžků

Tvarůžky, jedinečná specialita Loštic, mají svou bohatou historii, která sahá až do 16. století. V muzeu jsou instalovány exponáty používané při jejich výrobě. Ve sklepě je zdokumentováno mletí, v dalších podlažích je předvedena vlastní výroba olomouckých tvarůžků. Prohlídka trvá asi 45 minut, poté možná návštěva místní prodejny tvarůžků a dalších specialit. Kolem 17.30 odjezd směr Brno.

Muzeum tvarůžků - Bontour