Stezka v korunách stromů Lipno a jihočeský Stonehenge

Stezka v korunách stromů - Bontour

Podnikněte s námi fascinující výlet do korun stromů po dřevěné stezce. Energii si dobijete při návštěvě unikátního jihočeského Stonehenge v Holašovicích.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Stezka v korunách stromů Lipno

Stezka v délce 372 metrů z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2-6 % se dostanete až do 24metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží. Svou unikátností je Stezka korunami stromů Lipno přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou. Stezka je zcela bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i vozíčkářům.

Stezka v korunách stromů - Bontour
Jihočeský Stonehenge - Bontour

Jihočeský Stonehenge

Jihočeský Stonehenge, Holašovice u Českých Budějovic s titulem vesnice UNESCO, nabízí návštěvníkům také turistickou atrakci – megalitický kruh z obřích kamenů, který vytvořil místní stavbař Václav Jílek na kraji vsi. Kameny tohoto kruhu u Holašovic disponují nejsilnější energií ze všech tuzemských megalitů. Všechny kameny pocházejí z okolí maximálně 15 kilometrů od Holašovic. Patří k této krajině a mají její energii. Soustava 25 žulových kamenů vytvořila novou energii, synergicky zesílenou. Prvky v kruhu o průměru 30 metrů na sebe vzájemně působí. Nejvhodnější k meditaci je kamenný obr o hmotnosti 19 tun stojící samostatně nedaleko kruhu.

Program

  • Odjezd v 6.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.00.

Termín

  • 17. 6. 2018 (neděle)

Cena

  • 720 Kč dospělí
  • 670 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Stezka v korunách stromů Lipno a jihočeský Stonehenge
4.2 (84%) 5 votes