Římské Carnuntum a zámek Hof

Bontour - zámek Hof

Cestu do minulosti zažijete v Carnuntum, největším muzeu doby římské v Rakousku. Velkolepý zámek Hof je zase jedním z největších panských sídel Habsburků.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 20.00.

Cena

  • 460 Kč dospělí
  • 420 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Za římskými památkami do Carnuntum

Carnuntum je největší muzeum doby římské v Rakousku, kde mohou návštěvníci podnikat dobrodružné cesty do dávné minulosti. Carnuntum patřilo k nejvýznamnějším metropolím římského impéria z doby před 2000 lety.

Carnuntum, to je symbol římského životního stylu, v současné době nejrozsáhlejší oblast archeologických vykopávek v Rakousku. Amfiteátr a skanzen s vykopávkami městské čtvrti obsahuje více jak 3 tisíce exponátů.

Zámek Hof - Bontour

Císařský zámek Hof

Zámek Hof je jedním z největších a nejskvostnějších panských sídel Habsburků, velkolepé umělecké dílo krajinné architektury a architektury budov. Originální mobiliář a umělecké předměty byly přivezeny zpět z celé Evropy a znovu propůjčují knížecím komnatám působivou nádheru. Nejlepší krajinní architekti světa přeměnili barokní zahradu svažující se nad sedmi terasami opět do onoho kouzelného prostředí, se kterým se za dob císaře mohlo měřit pouze několik zahradních areálů v Evropě.
Za vidění stojí například krásná ložnice Marie Terezie zdobená hedvábnými výšivkami z Indie. Projít se můžete barokními terasovými zahradami s kobercem z pestrobarevných květů, které jsou přirovnávány k pařížskému Versailles. Milovníci koní si přijdou na své při prohlídce stáje Lipicánských běloušů, je zde však možné vidět i jedinečné bílé oslíky s modrýma očima nebo vzácné maďarské koně Gidran.

Římské Carnuntum a zámek Hof
5 (100%) 2 vote[s]