Putování po vídeňských kavárnách – kavárny s příběhem

Putování po vídeńských kavárnách - Bontour

Vídeňská kavárenská kultura je fenomén světové proslulosti a je i součástí světového nehmotného dědictví UNESCO. Poznejte s námi tento fenomén i vy!

Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd z Brna v 7.00 od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Po příjezdu do Vídně pro zájemce návštěva Španělské dvorní jízdárny.
  • Dále prohlídka s průvodcem zaměřená na vídeňské kavárny. Osobní volno.
  • V 17.30 odjezd z Vídně do Brna.

Cena

  • 400 Kč dospělí
  • 370 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Vídeňská kavárna

Vídeňská kavárna je fenomén světové proslulosti. Od roku 2011 je dokonce vídeňská kavárenská kultura jako součást světového nehmotného dědictví zapsaná na seznamu UNESCO. V jeho prohlášení se říká: pro vídeňské kavárny jsou typické mramorové stolky, na nichž je podávána káva, židle Thonet, boxy (lóže), noviny v držácích z ohýbaného dřeva a detaily interiérového designu v historickém stylu. A navíc k tomu usměvaví číšníci a milé servírky. K nejznámějším kavárnám v centru patří: Demel, K. u. K. Hofzuckerbäcker, L. Heiner, K.u.K. Hofzuckerbäcker, Café Central, Café Hawelka, Café Sacher, Cafe Schwarzenberg, CaffèCouture a další…

Vídeňské kavárny - Bontour
Vídeňské kavárny - Bontour

Turistická atrakce

Ve Vídni je prý přes tisíc kaváren, čemuž není těžké uvěřit. V centru je od jedné ke druhé tak 7 metrů. Není neobvyklé, že je kavárna leckdy i cukrárnou (Cafe & Konditorei), a s kávou tak můžete konzumovat i dort, třeba proslulý sacher nebo štrůdl, často ještě horký s vanilkovou omáčkou. Některé podniky nesou přídomek K. u. K., znamená to kaiserlich und königlich a jde o ty cukrárny a pekárny, které dodávaly zboží už na císařský dvůr. Najdete je v centru a do jejich honosných interiérů si často musíte vystát frontu. Komu to stojí za to, toho uvítá leckde i livrejovaný portýr a na pár minut se ocitne ve starých dobrých časech. Milá je tradice živé hudby v kavárnách, setkáte se s ní skoro všude. Počítejte s cenami kolem 5 EUR za kávu, káva + štrůdl cca 10 EUR.