Polský Versailles – zámek Pština, město Wisla – perla Beskyd, lázeňské město Ustroň

Pština - Bontour

Prohlédneme si novobarokní perlu, zámek Pština, který je známý též jako polský Versailles. Navštívíme rovněž oblíbené beskydské turistické destinace, městečka Wislu a Ustroň.

Ne 7. 6. 2020 (od 630 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • 10.00 – 13.00 Pština.
  • 14.00 – 15.30 Wisla.
  • 16.00 – 17.00 Ústroň.
  • Návrat do Brna kolem 20.00.

Cena

  • 650 Kč dospělí
  • 630 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Zámek Pština

Prohlídka zámku Pština, zvaný též polský Versailles, který se nachází v Horním Slezsku, ve městě Pszczyna. Zámek byl postaven v 11. či 12. století při obchodní stezce směřující z Krakova do Slezska, Těšína a jižní Evropy. Zámek byl v letech 1870 – 1876 přestavěn do současné architektonické podoby v novobarokním stylu. V parku Zvěřinec vznikla Ukázková zubří obora. Zvířata zde mají své stanoviště mezi duby, buky a habry. Z vyhlídkových můstků lze sledovat jejich chování a zvyky a v blízké budově turisticko-vzdělávacího střediska je ke shlédnutí stálá expozice věnována historii jejich lovu. Je zde i trojrozměrná filmová prezentace.

Pština - Bontour
Wisla - Bontour

Wisla – perla Beskyd

Wisla je město v jižním Polsku ve Slezském vojvodství v okrese Těšín. Rozloha obce Visla činí 110,17 km², což je 5 % celého území Těšínska, přičemž až tři čtvrtiny zaujímají horské lesy. Uvnitř hranic města se nachází mimo jiné Beraní hora, s 1220 metry druhý nejvyšší vrchol Slezských Beskyd. Ve Visle se nachází pět větších lyžařských středisek – Szoszów, Stożek, Cieńków, Nowa Osada a Klepki – a tři komplexy skokanských můstků.

Lázeňské město Ustroň

Ustroň je známa především jako turistická lokalita a lázně. Mezi lety 1967 až 1990 vznikl ve čtvrti Zawodzie komplex šestnácti lázeňských budov, přezdívaných kvůli svému charakteristickému trojúhelníkovitému tvaru pyramidy. Ve čtvrti Jaszowiec se nachází lyžařské středisko. Za zdravím a odpočinkem míří do Ustroně především obyvatelé průmyslových oblastí Slezského vojvodství. 44 % území města zaujímají horské lesy.

Ustroň - Bontour