Papouščí ZOO Bošovice, zřícenina hradu Děvičky, zámek Mikulov

Návštěva jediné papouščí ZOO v Evropě slibuje nevšední zážitek. Zavítáme i na zříceninu gotického hradu Děvičky a prohlédneme si nádherný zámek v Mikulově.

Ne 16. 8. 2020 (od 290 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 8.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 19.30.

Cena

  • 320 Kč dospělí
  • 290 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.

ZOO Bošovice

Jediná papouščí zoologická zahrada v Evropě byla založena v květnu 2008 a své brány otevřela veřejnosti v srpnu 2011. Každým rokem jsou postupně získávány nové druhy papoušků a daří se i odchovům. Nachází se zde přes 240 kusů exemplářů a více než 50 druhů papoušků. Příjemné posezení na terase a pozorování papoušků nabízí Cafe Kakadu. K dispozici je i dětský koutek se zvířátky, ornitologická stezka, prodej originálních suvenýrů a prohlídka s průvodcem.

Hrad Děvičky

Zřícenina gotického hradu Dívčí hrady (Děvičky) je dominantou dominantou severního okraje hřebene masívu Děvín, nejvyššího vrcholu Pavlovských vrchů na jižní Moravě. Nachází se na vápencové skále vypínající se do nadmořské výšky 428 metrů. Hrad je poprvé zmiňován roku 1222 pod názvem Dewiczky jako pomezní zeměpanský hrad v královském držení. K jeho konečnému opuštění došlo  na začátku 19. století. Zachovány jsou obvodové zdi a renesanční bašta se střílnami. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

Zámek Mikulov

Původně zeměpanský hrad byl Přemyslem Otakarem II. v roce 1249 udělen v léno Liechtensteinům. Ty na konci 16. století vystřídali Dietrichsteinové a za jejich vlády získal po požáru v roce 1719 zámek svou dnešní podobu. V roce 1945 při ústupu německé armády zámek do základů vyhořel, avšak díky péči Spolku pro obnovu mikulovského zámku byl v 50. letech náročně opraven. K nejzajímavějším součástem zámku patří zámecká knihovna a sál předků. Nyní je zámek sídlem Regionálního muzea v Mikulově a naleznete zde hned několik zajímavých expozic.