Osvětim a Březinka

Osvětim - Bontour

Pojeďte s námi do Polska připomenout si historické události a navštívit tábory Osvětim a Březinku. Místa se smutnou minulostí, která nemá být zapomenuta.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Cena

  • 630 Kč dospělí
  • 600 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Osvětim (Auschwitz)

Osvětim, která byla největším nacistickým koncentračním táborem, byla založena na Himmlerův rozkaz z 27. dubna 1940 v blízkosti polského městečka Oświęcim. První vězňové – především Poláci věznění z politických důvodů – sem byli zavlečeni v červnu 1940 a byli využíváni k otrocké práci. V březnu 1941 zde již bylo registrováno více než 10 tisíc vězňů. Osvětimský tábor byl známý pro svou tvrdost. Neblaze proslulý byl především blok 11 (tzv. bunkr), kde byli vězňové trestáni tím nejkrutějším způsobem. Před ním stála tzv. černá zeď, u níž se konaly časté popravy. Symbolem bezohledného využívání vězňů se staly lékařské pokusy prováděné na vězních nacistickými lékaři, např. neblaze proslulým Josefem Mengelem.

Osvětim - Bontour
Březinka - Bontour

Březinka (Birkenau)

Březinka leží nedaleko Osvětimi. Tento rozlehlý tábor je místem, kde probíhalo vyhlazování. Je zde 2 km dlouhé nástupiště, kde se konalo rozřazování a přímo u něj jsou pozůstatky dvou plynových komor. Z celého tábora byla zachována hlavní budova a několik desítek budov pro vězně. V zadní části tábora je umístěn památník obětem Holokaustu.

Osvětim a Březinka
5 (100%) 1 vote