Neziderské jezero – plavba lodí + Šoproň

Bontour - Neziderské jezero

Vydejte se s námi na okružní plavbu po Neziderském jezeře. Při zastávce v Šoproni zažijeme romantiku jednoho z nejpůvabnějších maďarských měst s bohatou historií.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy  (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 20.00.

Cena

  • 550 Kč dospělí
  • 520 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu luxusním busem a služby průvodce.

Neziderské jezero

Po příjezdu do Podersdorfu se vydáme na okružní plavbu po jezeře Neusiedler See. Neziderské jezero je oblíbeným místem cyklistů i vyznavačů vodních sportů a také vyhlášeným hnízdištěm ptactva. Okolní příroda lahodí oku a chut’ové buňky zase pohladí víno, pěstované v okolí jezera. Služby na vysoké úrovni jsou už jen třešničkou na dortu. Neziderské jezero (Neusiedler See německy, Fertő-tó maďarsky) je známé jako „rakouské moře“, a to nejen díky své nekonečné vodní hladině. Voda je tu i maličko slaná a jezero zamrzá jen zcela výjimečně. Jde o jediné stepní jezero v Evropě. Jeho hloubka dosahuje maximálně 2m. Nachází se na hranici rakouské spolkové země Burgenland a Maďarska, nedaleko slovenských hranic. Velmi mělké jezero je obklopeno chráněnou přírodou, a to zejména Národním parkem Fertő-Hanság. V roce 2001 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Neziderské jezero - Bontour
Šoproň - Bontour

Romantická Šoproň

Šoproň je nejen nejbohatším, ale i nejromantičtějším městem Maďarska. Nejkrásnější pamětihodnosti se nacházejí ve Vnitřním městě. Tomu dominuje 60 metrů vysoká věž z 12. století na náměstí Fó tér. Z vrchu se Vám naskytne krásný pohled na spletité uličky starého města a při dobré viditelnosti můžete vidět Alpy. Věž je směsicí několika stylů – je postavena na zbytcích římské brány, střední část věže je postavena v románském slohu a vršek je barokní. Na náměstí Fó tér se nachází nádherný barokní Sloup nejsvětější trojice, ale především kostel Kecske templom (Kozí kostel). Ten pochází ze 13. století a byl místem korunovace králů a důležitých shromáždění. Na náměstíse nachází spousta gotických, renesančních a barokních domů. Za návštěvu stojí ulice Új utca, která patří k nejstarším a nejhezčím ulicím ve městě. Jsou v ní dvě další zajímavé stavby – Stará a Nová synagoga. Obě velkolepé židovské památky byly postaveny v dobách středověku a ve Staré synagoze je dnes muzeum.