Mariazell a Sankt Pölten

Mariazell - Bontour

Navštívíme rakouský Mariazell, což je jedno z největších a nejslavnějších poutních míst na světě. Prohlédneme si rovněž zajímavá historická města Lilienfeld a Sankt Pölten.

Zájezd připravujeme na rok 2020. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 5.30 z Brankovic, v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Cena

  • 670 Kč dospělí
  • 640 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a technického průvodce.

Poutní místo Mariazell

Cestou do Mariazell se zastavíme v Lilienfeldu, kde navštívíme památník Markéty Babenberské, manželky Přemysla Otakara II. a muzeum českého zakladatele lyžařské školy Matyáše Žďárského. V samotném Mariazell si prohlédneme poutní místo a katedrálu, vodopád a studánku s léčivou vodou. Budeme mít možnost výjezdu lanovkou na Bürgeralpe.

Mariazell je největší poutní místo na území Rakouska a je nesmazatelně spojeno s moravským markrabětem Vladislavem Jindřichem, který zde na přelomu 12. a 13. století nechal postavit první kostel. Důvod k této stavbě měl velký, neboť na tomto místě byl moravský kníže zázračně vyléčen. Z malého kostela se pak stal velký chrám, který každoročně láká tisíce poutníků z celé Evropy. Z původně gotické stavby byl chrám přestavěn na honosný barokní kostel, který je domovem sošky Panny Marie, která pochází ze 13. století. Soška, které se říká Velká Matka Rakouska, je umístěna v Zázračné kapli, která je situovaná doprostřed chrámu. Důležitost chrámu v Mariazell stvrdilo také povýšení chrámu na baziliku, která proběhla v roce 1907. Okolí baziliky je velmi rušné, neboť je obklopeno velkým množství stánků, ve kterých najdete svaté obrázky a suvenýry všeho druhu. Jelikož se bazilika nachází v samém středu města, jsou kolem baziliky roztroušeny všechny nejvýznamnější budovy ve městě. Na náměstí za kostelem stojí kupříkladu Svatá studně, kde byl v minulosti objeven léčivý pramen.

Mariazell - Bontour
Sankt Polten - Bontour

Sankt Pölten

Sankt Pölten (zkráceně St. Pölten, česky Svatý Hypolit) je statutární město a zároveň hlavní a největší město rakouské spolkové země Dolní Rakousy. Leží 60 km západně od Vídně, má 50 tisíc obyvatel a rozhodně stojí za návštěvu. Barokní monumenty starého města zde sousedí s nejmodernější architekturou vládní čtvrti.