Linec + Český Krumlov

Český Krumlov - Bontour

Návštěva dvou měst plných historie. V Českém Krumlově si prohlédneme místní zámek. V rakouském Linci ochutnáme tradiční linecký koláč a spatříme Mozartův dům.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Český Krumlov – prohlídka zámku.
  • Linec – prohlídka města.
  • Návrat do Brna kolem 22.00.

Cena

  • 680 Kč dospělí
  • 650 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a technického průvodce.

Zámek Český Krumlov

Český Krumlov je středověké město s půvabnou polohou na poloostrůvku řeky Vltavy. Nachází se zde množství památek a krásný barokní park. Hradní komplex je po Pražském hradě druhým největším hradním komplexem České republiky. Místní zámek, který navštívíme, býval původně gotickým hradem. Přestavěn byl zejména v období renesance za vlády Viléma z Rožmberka. Jednou z rarit Českého Krumlova jsou i hradní medvědi, kteří jsou chováni od dob Rožmberků v hradním příkopu mezi I. a II. nádvořím.

Český Krumlov - Bontour
Linec - Bontour

Historický Linec

Prohlédneme si třetí největší rakouské město plné památek a zajímavostí. Při procházce idylickými uličkami starého města uvidíte to nejzajímavější, co Linec nabízí. Kostel svatého Martina, linecký zámek, Keplerův dům, Zemské divadlo a Mozartův dům ze 16. století, kde Wolfgang Amadeus Mozart zkomponoval za pouhé tři dny Lineckou symfonii a Lineckou sonátu. Ještě než se dostaneme k památkám, nesmíme zapomenout ochutnat zdejší delikatesu, kterou se Rakousko proslavilo i v zahraničí. Jde o tradiční linecký koláč, který je považován za nejstarší dort na světě a první zmínky o něm pocházejí ze 17. století.