Konopiště, Klášter Sázava

Bontour - Konopiště

Navštívíme zámek arcivévody Františka Ferdinanda – Konopiště.  Poté si prohlédneme místo, kde svatý Prokop oral s čertem – Klášter Sázava s duchovní atmosférou.

Ne 28. 4. 2019 (od 500 Kč)

 

Objednat si

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Konopiště – prohlídka zámku.
  • Klášter Sázava – prohlídka.
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Cena

  • 530 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Konopiště

Původní hrad ze 13. století byl založen po vzoru francouzských kastelů. Dnes je zámek neodmyslitelně spojeným se svým posledním šlechtickým majitelem Františkem Ferdinandem d’Este. Arcivévoda František Ferdinand nechal zámek upravit do pseudohistorického romantického hradního stylu. Na těchto úpravách se podílel i český architekt Josef Mocker a později vídeňský architekt Max Fabiani. V rámci prohlídkových okruhů si prohlédnete reprezentační a hostinské pokoje, sbírku zbraní a loveckých trofejí, ale i soukromé pokoje Františka Ferdinanda, které byly vytvářeny se snahou o co největší autenticitu na základě studia archivních materiálů, soupisů mobiliářů a hlavně souboru fotografií císařského fotografa R. Brunera – Dvořáka.

Konopiště - Bontour
Klášter Sázava - Bontour

Klášter Sázava

Místo, kde svatý Prokop oral s čertem aneb pouť za svatým Prokopem od středověku až do současnosti. V klášteru Sázava uslyšíte mnoho příběhů a uvidíte pestrou mozaiku architektury a uměleckých předmětů z různých slohových období a historických etap. Tento dnes již bývalý klášter s bezmála tisíciletou tradicí je doslova prodchnut duchovní atmosférou a dávnými příběhy. V rozsáhlém areálu najdete místo pro relaxaci, poučení i mystické rozjímání.

Konopiště, Klášter Sázava
5 (100%) 1 vote