Konopiště, Český Šternberk a Sázava

Bontour - Konopiště

Navštívíme Konopiště, zámek arcivévody Františka Ferdinanda.  Poté si prohlédneme hrad Český Šternberk a místo, kde svatý Prokop oral s čertem – klášter Sázava.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Konopiště – prohlídka zámku.
  • Klášter Sázava – prohlídka.
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Cena

  • 530 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Konopiště

Původní hrad ze 13. století byl založen po vzoru francouzských kastelů. Dnes je zámek neodmyslitelně spojeným se svým posledním šlechtickým majitelem Františkem Ferdinandem d’Este. Arcivévoda František Ferdinand nechal zámek upravit do pseudohistorického romantického hradního stylu. Na těchto úpravách se podílel i český architekt Josef Mocker a později vídeňský architekt Max Fabiani. V rámci prohlídkových okruhů si prohlédnete reprezentační a hostinské pokoje, sbírku zbraní a loveckých trofejí, ale i soukromé pokoje Františka Ferdinanda, které byly vytvářeny se snahou o co největší autenticitu na základě studia archivních materiálů, soupisů mobiliářů a hlavně souboru fotografií císařského fotografa R. Brunera – Dvořáka.

Konopiště - Bontour
Hrad Šternberk - Bontour

Český Šternberk

Hrad Český Šternberk patří k nejstarším v Čechách. Dodnes je v držení rodu Sternbergů, který ho v roce 1241 založil. Hrad si zachovává vnější gotickou podobu, ovšem interiéry byly raně barokní přestavbou přeměněny na zámecké. Při prohlídce této fascinující stavby se seznámíme s rodovou historií i způsobem života.

Klášter Sázava

Místo, kde svatý Prokop oral s čertem aneb pouť za svatým Prokopem od středověku až do současnosti. V klášteru Sázava uslyšíte mnoho příběhů a uvidíte pestrou mozaiku architektury a uměleckých předmětů z různých slohových období a historických etap. Tento dnes již bývalý klášter s bezmála tisíciletou tradicí je doslova prodchnut duchovní atmosférou a dávnými příběhy. V rozsáhlém areálu najdete místo pro relaxaci, poučení i mystické rozjímání.

Klášter Sázava - Bontour
Konopiště, Český Šternberk a Sázava
5 (100%) 1 vote[s]