Karlova Studánka, hrad Sovinec a klášter ve Šternberku

Hrad Sovinec - Bontour

Poznejte s námi Karlovu Studánku – lázeňskou obec obklopenou panenskou přírodou, unikátní barokní hradní komplex Sovinec a bývalý augustiniánský klášter ve Šternberku.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Karlova Studánka

Moderní a přitom starobylé, ojediněle přebudované lázně obklopené horskou přírodou – to je Karlova Studánka. Leží v panenské přírodě na východní straně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, v údolí horské říčky Bílé Opavy, a pyšní se nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Roubené budovy ovlivněné empírem, které pamatují založení lázní, stojí v Karlově Studánce dodnes. V parcích a na úbočích zalesněných svahů najdete lázeňské penziony a pavilony, geologickou expozici hornin z oblasti Jeseníků, umělý vodopád, kavárny i výletní restaurace.

Karlova Studánka - Bontour
Hrad Sovinec - Bontour

Hrad Sovinec

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. století páni ze Sovince. Ve své nynější podobě představuje hrad unikátně zachovalou stavebně-technickou ukázku barokní vojenské architektury. Na hradě jsou instalovány expozice k historii hradu. Jsou zde často pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Klášter ve Šternberku

V těsné blízkosti šternberského hradu u Olomouce leží bývalý augustiniánský klášter. Současná podoba někdejšího kláštera pochází z 18. století a je výsledkem tvůrčí aktivity jeho posledních proboštů. Spolu s monumentálním farním kostelem tvoří nejvýznamnější pozdně barokní architekturu města Olomouce.

Klášter ve Šternberku - Bontour

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín

  • 6. 5. 2018 (neděle)

Cena

  • 450 Kč dospělí
  • 430 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Karlova Studánka, hrad Sovinec a klášter ve Šternberku
5 (100%) 1 vote