Hrad Litice nad Orlicí, Kunětická hora, Litomyšl

Hrad Litice nad Orlicí - Bontour

Prohlédneme si dva hrady – Litici nad Orlicí a Kutnou Horu. Poté se vydáme na návštěvu historického města Litomyšl, pyšnícího se úžasnou architekturou.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00 a dále směr Brankovice.

Cena

  • 500 Kč dospělí
  • 470 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a technického průvodce.

Litice nad Orlicí

Gotický hrad Litice nad Orlicí se nachází na skalnatém ostrohu nad meandrem Divoké Orlice. Byl založen koncem 13. století Půtou z Potštejna. Goticky byl přestavěn pro Jiřího z Poděbrad. Od r. 1495 byl v majetku Viléma z Pernštejna, přestal být sídlem a postupně chátral. V průběhu 20. století prošel několika opravami. Dnes se jedná o nejzachovalejší ukázku hradní architektury na Orlickoústecku.

Hrad Litice nad Orlicí - Bontour
Kunětická Hora - Bontour

Kunětická hora

Podíváme se do hradu, kde sídlili Rumburak s Blekotou a spol. a kam se úspěšně dobýval Fantomas. Objekt hradu lze projít s průvodcem nebo i samostatně, což dává návštěvníkům příjemnou možnost zdržovat se v určitých prostorách podle toho, co je nejvíce zajímá. Kromě prohlídky vlastní hradní stavby a nejreprezentativnějšího Rytířského sálu se sklípkovou klenbou je možné seznámit se v hradním sklepení s dosavadními výsledky archeologických výzkumů.

Litomyšl

Po návštěvě dvou hradů se vydáme do města Litomyšl, které se pyšní úžasnou starobylou architekturou. Za vidění zde stojí zejména historické centrum, domy kolem Smetanova náměstí v čele s domem U Rytířů, velkoryse opravené klášterní zahrady a malované muzeum Portmoneum.

Litomyšl - Bontour
Hrad Litice nad Orlicí, Kunětická hora, Litomyšl
5 (100%) 1 vote[s]