Holice – Africké muzeum, Pardubice – závodiště a muzeum perníku

Africké muzeum - Bontour

Navštívíme Africké muzeum Dr. Emila Holuba. V Pardubicích si prohlédneme místní slavné dostihové závodiště a zastavíme se v muzeu perníku a pohádek.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Holice – Africké muzeum – prohlídka.
  • Pardubice – prohlídka dostihové dráhy s odborným historickým výkladem.
  • Návštěva Muzea perníku a pohádek – Ráby u Pardubic.
  • Příjezd kolem 20.30 do Brna.

Cena

  • 530 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupné.

Africké muzeum Dr. Emila Holuba

Unikátní expozice, která prošla roku 2012 významnou přestavbou, představuje multimediální prostor s domorodou vesničkou, savanou a funkčními Viktoriinými vodopády, který má návštěvníkům zprostředkovat osobní zážitek z afrických cest. Dominantou zadního sálu se staly Viktoriiny vodopády. Zde si lidé mohou sednout a dopřát si dvou až pětiminutový zájezd do Afriky – uslyší téct řeku Zambezi, povykovat různá zvířata a za zvuku domorodých bubnů se přenesou do domorodé vesnice. Ve vodě plavou živé ryby a nad hlavami návštěvníků by měli létat ptáci. U vodopádu, který tvoří 16 skleněných desek, bude na návštěvníky dopadat jemná suchá mlha, která představuje kapky odrážející se ze zurčícího kotle Viktoriiných vodopádů. Centrální prostor muzea je nově otevřený, je odtud přístup do několika kójí, které představují jednotlivé etapy z cest a života známého cestovatele. V africké savaně se nacházejí vycpaná zvířata, včetně Holubova oblíbeného lva Prince. K vidění je také krátký film o Emilu Holubovi.

Africké muzeum - Bontour
Pardubice - Bontour

Dostihové závodiště Pardubice

V Pardubicích budeme mít možnost prohlídky dostihové dráhy s odborným historickým výkladem. Jedná se o jedinečnou příležitost dozvědět se vše o bohaté historii Velké pardubické a celého závodiště. Budete se moci projít po celé trase světoznámého dostihu se zastávkou u těch nejznámějších překážek.

Muzeum perníku a pohádek

Navštívíme také Muzeum perníku a pohádek “Perníková chaloupka” v obci Ráby u Pardubic. Dozvíte se o budově Lovčího zámečku a historii pardubického perníku. Poslechete si i pohádku o perníkové chaloupce a budete moci navštívit strašidelný pohádkový les, jako Jeníček a Mařenka. Stejně jako oni si na konci putování odnesete ze střechy chaloupky medový perníček. K vidění jsou perníky nejen z Pardubic, ale i z Podkrkonoší, z Litoměřic a z jižní i Severní Moravy.

Muzeum perníku - Bontour
Holice – Africké muzeum, Pardubice – závodiště a muzeum perníku
5 (100%) 1 vote