Hluboká, lovecký zámeček Ohrada, Třeboň

Hluboká - Bontour

Hluboká je náš nejkrásnější zámek. Podíváme se i do loveckého zámečku Ohrada a místní ZOO. Výlet zakončíme prohlídkou historického centra rybníkářství – Třeboně.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Hluboká – návštěva zámku

Prohlídka našeho nejkrásnějšího zámku, který byl původně strážním hradem. Hrad prošel několika přestavbami a od 17. století je v majetku rodu Schwarzenberků. Svoji romantickou podobu po vzoru anglické gotiky získal zámek ve druhé polovině 19. století. Náročnými úpravami prošel interiér, jehož stěny byly vyzdobeny vzácnými dřevořezbami a obrazy evropských mistrů. Podle tehdejších trendů se nového uspořádání dočkal také přilehlý park a okolní krajina. Jedna z nejnavštěvovanějších památek České republiky.

Hluboká - Bontour
Lovecký zámeček Ohrada - Bontour

ZOO a lovecký zámeček Ohrada

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství i pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice. Menší zoologická zahrada se určitě dětem zalíbí, protože nechybí menší druhy zvířátek – surikaty, opice, sovy, hadi, želvy. Podívat se můžete i na medvěda, rysa, vlka, daňky. Celkem je k vidění více jak 200 druhů živočichů.

Třeboň – prohlídka města

Historické lázeňské městečko se může pochlubit zachovalým historickým centrem. Nejvýznamnější je stavba radnice s věží, ze které je možné si při dobrém počasí prohlédnout krajinu Třeboňska. Za návštěvu stojí renesanční zámek, který své největší slávy zažil za vlády Rožmberků v 16. století. Prohlédnout si můžete stálou expozici věnovanou rybníkářství, lázeňství a krajině Třeboňska, která je umístněna na zámku. Nebo si můžete odpočinout pod některým ze vzrostlých stromů v zámecké zahradě.

Zámek Třeboň - Bontour

Program

  • Odjezd v 6.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna kolem 21.00.

Termín

  • 31. 3. 2018 (sobota)

Cena

  • 580 Kč dospělí
  • 540 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Hluboká, lovecký zámeček Ohrada, Třeboň
Ohodnoťte stránku.