Hluboká a Kratochvíle

Hluboká - Bontour

Navštivte s námi dva z nejkrásnějších zámků České republiky. Těší se na vás romantický gotický zámek Hluboká a renesanční klenot Kratochvíle.

So 29. 9. 2018 (od 530 Kč)

Zámek Hluboká

Prohlédneme si náš nejkrásnější zámek, který byl původně strážním hradem. Hrad prošel několika přestavbami a od 17. století je v majetku rodu Schwarzenberků. Svoji romantickou podobu po vzoru anglické gotiky získal zámek ve druhé polovině 19. století. Náročnými úpravami prošel interiér, jehož stěny byly vyzdobeny vzácnými dřevořezbami a obrazy evropských mistrů. Podle tehdejších trendů se nového uspořádání dočkal také přilehlý park a okolní krajina.

Hluboká - Bontour
Zámek Kratochvíle - Bontour

Zámek Kratochvíle

Zámek Kratochvíle je stavba, která nemá v Čechách druhé poloviny 16. století obdoby. Je výrazem okázalé velkorysosti předního velmože království Viléma z Rožmberka. Ve své konečné podobě představuje jeden z klenotů stavitelského a dekoračního umění doby renesance. Nejokázalejší místností zámku je velký přijímací zlatý sál. Reliéfní výzdobu patra vily a zámecké kaple provedl v letech 1588–1589 italský štukatér Antonio Melana. Autorem malířských prací na zámku z roku 1589 je Georg Widman.

Program

  • Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00 hod.

Termín

  • 29. 9. 2018 (sobota) – OBSAZENO

Cena

  • 570 Kč dospělí
  • 530 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Hluboká a Kratochvíle
5 (100%) 1 vote