Hitlerovo Orlí hnízdo a solné doly

Orlí hnízdo - Bontour

Orlí hnízdo je honosné sídlo nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Je obklopeno horskými hřebeny a krásným jezerem Königsee. Navštívíme i místní slavné solné doly.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 1.15 z Brankovic, ve 2.15 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo půlnoci.

Cena

  • 990 Kč

Cena zahrnuje dopravu a celodenní průvodcovské služby.

Hitlerovo Orlí hnízdo

V ranních hodinách se dostaneme do nádherné oblasti německých Alp – Berchtesgaden. Nastoupíme do autobusu, který nás vyveze na Orlí hnízdo (převýšení 740 m). Právě tato cesta zaslouží nemalou pozornost. Projedeme 5 tunely, mezi nimiž se naskýtají úchvatné výhledy. Během 41 sekud nás potom vyveze speciální výtah, vykládaný mosazí, na vrcholek hory. Kehlsteinhaus, známý také jako “Orlí hnízdo”, je stavbou, která má za sebou komplikovanou historii. Budova je situována v nadmořské výšce 1834 m. n. m. v jedné z nejnádhernějších lokalit v Německu, ba dokonce možná v celé Evropě. Projekt navrhl říšský ministr Martin Bormann jako dárek k 50. narozeninám nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Orlí hnízdo - Bontour
Solný důl - Bontour

Návštěva Solných dolů

Těžba soli tento kraj nejen proslavila, ale také na ní zbohatl. Oblékneme se do speciálních kombinéz – “havířských mundůrů” – a nasedneme do vláčku, který nás zaveze do nitra dolů. Kromě přednášky o vzniku a těžbě této suroviny (v historii i v současnosti) nás čeká jízda po dřevěné skluzavce a projížďka na voru v podzemním solném jezeře s laserovou show.

Hitlerovo Orlí hnízdo a solné doly
5 (100%) 1 vote[s]