Historická Bratislava s návštěvou ZOO

Bratislava - Bontour

Poznejte s námi krásy centra hlavního města Slovenska, kde se nachází mnoho historických paláců. Navštívíme rovněž místní rozlehlou zoologickou zahradu plnou zajímavostí.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Prohlídka historického centra města a návštěva ZOO.

Cena

  • 440 Kč dospělí
  • 410 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Historická Bratislava

Největší množství památek je soustředěno v historickém centru Bratislavy. Po příjezdu vás průvodce provede městským centrem, kde se nachází mnoho paláců v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563 – 1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Symbolem celého města je Bratislavský hrad, tyčící se nad řekou Dunaj ve výšce 85 metrů.

Slovenské národní divadlo - Bontour
ZOO Bratislava - Bontour

ZOO Bratislava

ZOO Bratislava se rozprostírá na 96 hektarech. Můžete zde obdivovat až 147 druhů zvířat, přičemž zde žije přes 600 jedinců. K nejoblíbenějším expozicím rozhodně patří pavilon šelem a pavilon primátů, ve kterém můžete spatřit šimpanze učenlivé nebo orangutany sumatranské. Neméně zajímavé je i terárium nebo exotárium, velkou pozornost však upoutá výběh nosorožců. Nachází se zde i expozice druhohorních plazů s názvem DinoPark, jejíž součástí je i dětské paleontologické hřiště nebo zajímavé 3D kino. V ZOO můžete očekávat poměrně velké výběhy pro zvířata, pěkně upravený areál, kvalitní stravovací služby, čisté sociální zařízení a opravdu obrovské množství zvířat.

Historická Bratislava s návštěvou ZOO
5 (100%) 1 vote