Historická Bratislava s návštěvou ZOO

Bratislava - Bontour

Poznejte s námi krásy hlavního města Slovenska, kde se nachází mnoho historických paláců. Navštívíme rovněž místní rozlehlou zoologickou zahradu plnou zajímavostí.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Historická Bratislava

Největší množství památek je soustředěno v historickém centru Bratislavy. Po příjezdu vás průvodce provede městským centrem, kde se nachází mnoho paláců v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563 – 1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Symbolem celého města je Bratislavský hrad, tyčící se nad řekou Dunaj ve výšce 85 metrů.

Slovenské národní divadlo - Bontour
ZOO Bratislava - Bontour

ZOO Bratislava

ZOO Bratislava se rozprostírá na 96 hektarech. Můžete zde obdivovat až 147 druhů zvířat, přičemž zde žije přes 600 jedinců. K nejoblíbenějším expozicím rozhodně patří pavilon šelem a pavilon primátů, ve kterém můžete spatřit šimpanze učenlivé nebo orangutany sumatranské. Neméně zajímavé je i terárium nebo exotárium, velkou pozornost však upoutá výběh nosorožců. Nachází se zde i expozice druhohorních plazů s názvem DinoPark, jejíž součástí je i dětské paleontologické hřiště nebo zajímavé 3D kino. V ZOO můžete očekávat poměrně velké výběhy pro zvířata, pěkně upravený areál, kvalitní stravovací služby, čisté sociální zařízení a opravdu obrovské množství zvířat.

Program

  • Prohlídka historického centra města a návštěva ZOO.

Termín

  • 22. 4. 2018 (neděle)

Cena

  • 440 Kč dospělí
  • 410 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Historická Bratislava s návštěvou ZOO
5 (100%) 1 vote