Čokoládovna Hauswirth + vinný sklep v Retzu

Retz - Bontour

Výlet určený nejen pro mlsné jazýčky, na kterém navštívíme proslulou čokoládovnu Hauswirth, a také největší rakouský historický vinný sklep v Retzu. Na zdraví!

So 5. 10. 2019 (od 450 Kč) – OBSAZENO

Program

  • Odjezd v 8.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • V 10.30 prohlídka čokoládovny.
  • Ve 14.00 prohlídka sklepů v Retzu.

Cena

  • 480 Kč dospělí
  • 450 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a služby průvodce.

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Hauswirth - Bontour

Město vína Retz

Prohlédneme si rakouské vinařské město Retz ležící asi 12 km od Znojma. Retz má jedno z nejkrásnějších náměstí Rakouska, a také úchvatný větrný mlýn. Pravý poklad a zároveň svou největší atrakci však skrývá městečko pod zemí, kde se nachází čtyři patra hluboký a 20 km dlouhý podzemní spletitý labyrint vinných sklípků. Průměrná roční teplota se zde pohybuje okolo 10 stupňů Celsia, což je optimální teplota pro uchovávání vína. Celá, asi 1 km dlouhá prohlídka, na níž je nutno se dobře obléci, se věnuje nejen místnímu vinařství, ale i vinařství obecně. Jednotlivé expozice se věnují historii pěstování révy vinné, dozvíte se o informace o tom, jakou roli hrálo víno v životě Židů, Řeků, Římanů, Egypťanů a samozřejmě i místních obyvatel, kteří sklepy začali budovat již v období gotiky ve 14. století. Zjistíte, že víno je s městem nerozlučně spojeno a stojí za jeho bohatstvím. A aby ne, když pro zdejší víno přijížděli povozy až z Prahy, Krakova nebo severošpanělské Galicie a pilo se na mnoha dvorech Evropy.