Čokoládovna Hauswirth, Hermesvilla u Vídně

Hermesvilla - Bontour

Navštívíme světoznámou čokoládovnu Hauswirth (samozřejmě s možností ochutnávky) a podíváme se i do překrásného romantického zámečku Hermesvilla, postaveného pro císařovnu Sissi.

So 27. 10. 2018 (od 500 Kč)

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Hauswirth - Bontour
Hermesvilla interiér - Bontour

Hermesvilla u Vídně

Poblíž Vídeňského lesa v bývalé císařské honitbě byl postaven proslulým architektem Carlem von Hasenauerem pro císařovnu Sissi romantický zámeček – Villa Hermes. Není zrovna snadné se sem dopravit, ale to bylo i úmyslem císaře Františka Josefa, mít útočiště tak trochu stranou oficialit, a doufal, že si zámeček v lese jeho paní, pobývající tak často v cizině, zamiluje. Palác měl být alternativou k oficiálnímu Hofburgu a Schönbrunnu (letní sídlo).
V dopise z roku 1881 císař píše své Elisabeth (Alžbětě, důvěrně Sissi), že dostal nápad postavit pro ně útočiště, kde by mohli spolu žít, až budou starší. V té době bylo Františku Josefovi 51 let, Elisabeth byla o 7 roků mladší.

Program

  • Odjezd v 8.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 19.00.

Termín

  • 27. 10. 2018 (sobota) – OBSAZENO

Cena

  • 520 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Čokoládovna Hauswirth, Hermesvilla u Vídně
5 (100%) 1 vote[s]