Čokoládovna Hauswirth + Bratislava

Bratislava - Bontour

Výlet nejen pro mlsné jazýčky, na kterém s námi navštívíte proslulou rakouskou čokoládovnu Hauswirth. A budeme rovněž obdivovat historické stavby hlavního města Slovenska.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 8.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 19.00.

Cena

  • 460 Kč dospělí
  • 430 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Hauswirth - Bontour
Bratislava - Bontour

Historická Bratislava

Největší množství památek je soustředěno v historickém centru Bratislavy. Po příjezdu vás průvodce provede městským centrem, kde se nachází mnoho paláců v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563 – 1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Symbolem celého města je Bratislavský hrad, tyčící se nad řekou Dunaj ve výšce 85 metrů.

Čokoládovna Hauswirth + Bratislava
4.4 (88%) 5 votes