Čokoládovna Hauswirth + adventní trhy Vídeň

Adventní Vídeň - Bontour

Navštívíme světoznámou čokoládovnu Hauswirth (samozřejmě s možností ochutnávky). Poté se budeme kochat krásami historické Vídně a podíváme se i na proslulé vánoční trhy.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 7.00 z Brankovic, v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Prohlídka čokoládovny s možností nákupu.
  • Okružní jízda Vídni, prohlídka středu města s průvodcem.
  • Návštěva adventních trhů.
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena

  • 520 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Čokoládovna Hauswirth

Čokoládovna v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se proslavila svými výrobky nejen v Rakousku, ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédneme výrobnu, poté budete moci většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec i zakoupit za velmi výhodné ceny v podnikové prodejně.

Hauswirth - Bontour
Adventní Vídeň - Bontour

Adventní trhy Vídeň

Následuje přejezd do Vídně a prohlídka středu města s průvodcem. Od poloviny listopadu až do vánoc dochází k přeměně Vídně v kouzelné vánoční trhy. Vůně vánočního pečení a horký punč rozsvítí vánoční náladu. Na Vídeňském vánočním snu na náměstí Rathausplatz pozdraví návštěvníky u vchodu na náměstí metr vysoký oblouk se svíčkami. Tradiční vánoční trhy se zhruba 150 prodejními stánky nabízí vánoční dárky, ozdoby na vánoční stromečky, umělecké řemeslné výrobky, kulinářské dobroty, sladkosti a nápoje pro zahřátí. Stromy v Radničním parku a podél ulice Ringstraße zazáří slavnostním leskem. Návštěvníci si mohou zabruslit na kluzišti o velikosti 3000 m² a na četných stezkách vedoucích přes park. Dětský svět nabízí kolotoč, sobí potah a v parku překrásné světelné instalace, jejichž tématy jsou vánoční příběhy pro děti. A nejsou to jenom vánoční trhy u Radnice, ale i další Starovídeňský vánoční trh, umělecký trh, a další.