Čechy pod Kosířem, Náměšť na Hané, Úsov

Čechy pod Kosířem - Bontour

Objevte zámky Čechy pod Kosířem s obrazovými cykly Josefa Mánese, Náměšť na Hané se sbírkou kočárů a kočárků a Úsov s loveckou expozicí.

Ne 15. 7. 2018 (od 330 Kč)

Čechy pod Kosířem

Prohlédneme si místní zámek, který byl původně hradem a stál už na konci 14. století. Později byl několikrát přestavován. Koncem 18. století panství získal hraběcí rod Sylva-Taroucca a vybudoval dnešní komplex budov a založil anglický park. V zahradním domku rád maloval Josef Mánes, který sem každoročně jezdil. Dnes je v zámku pamětní síň s jeho obrazovými cykly.

Čechy pod Kosířem - Bontour
Náměšť na Hané - Bontour

Náměšť na Hané

Navštívíme místní zámek, který byl postaven podle francouzského vzoru. Zámek je zasazen do kruhového parku, ze kterého do všech světových stran vybíhají lipové aleje. Ve střední Evropě je toto uspořádání unikátní. Dnes je na zámku kromě vybavených zámeckých interiérů také sbírka kočárů a kočárků.

Zámek Úsov

Zámek Úsov patří mezi vyhledávané turistické atrakce v nejjižnější části turistické oblasti Jeseníky. Původně gotický hrad, později přestavěný na zámek, dnes slouží zajména jako lovecko – lesnické muzeum. V jeho interiérech jsou umístěny rozsáhlé expozice zvířat, loveckých trofejí a dalších přírodnin, které určitě stojí za shlédnutí.

Zámek Úsov - Bontour

Program

  • Odjezd v 8.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), v 9.00 z Brankovic.
  • Návrat 19.30 do Brankovic a dále směr Brno.

Termín

  • 15. 7. 2018 (neděle)

Cena

  • 370 Kč dospělí
  • 330 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Čechy pod Kosířem, Náměšť na Hané, Úsov
5 (100%) 2 votes