Vídeň a zámek Schönbrunn se ZOO

Bontour - zámek Schönbrunn

Navštívíme nádherný zámek Schönbrunn, bývalou císařskou rezidenci královny, a místní proslulou zoologickou zahradu. Poté si prohlédneme krásné historické centrum Vídně, města valčíků.

So 5. 5. 2018 (od 360 Kč)

Další termín: 24.6.

Objednat si

Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě a je nejnavštěvovanější rakouskou památkou, zapsanou v seznamu památek UNESCO. Zámek má 1441 místností, z toho je jich zpřístupněno 45. Vnitřní vybavení je ve stylu rokoka (převážně bílé plochy s ornamenty ze 14ti karátového lístkového zlata) a zahrnuje i české křišťálové lustry a kachlová kamna. Místnosti, kde císař František Josef žil a pracoval, jsou zařízeny stroze a prostě, tím nádhernější však jsou reprezentativní prostory a místnosti pro hosty. V zrcadlovém sále muzicíroval jako šestileté zázračné dítě Wolfgang Amadeus Mozart. Milionový pokoj “Millionenzimmer”, obložený růžovým dřevem s drahocennými miniaturami z Indie a Persie, patří k nejkrásnějším rokokovým prostorům vůbec.

Schönbrunn - Bontour
ZOO Schonbrunn - Bontour

ZOO Schönbrunn

Tato ZOO byla v roce 2010 vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Zoologická zahrada na zámku Schönbrunn dnes patří k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě, výběhy pro zvířata jsou koncipovány velkoryse v úzkém spojení s přírodou. Žije tu přes 500 živočišných druhů ze všech kontinentů, např. tygr sibiřský, hroch obojživelný, nosorožec indický, rodinka pandy velké, koalí rodinka, afričtí sloni, pelikáni, orangutani, ostrovy opic atd.

Skleník s dešťovým pralesem

K nejpozoruhodnějším atrakcím patří obrovský skleník s deštným pralesem, velký jihoamerický pavilon, nejhonosnější je tropický pavilon – obrovský skleník s expozicí pralesa, kde se můžete pohybovat v jednotlivých výškových úrovních lesa a volně pozorovat ptactvo či kaloňe, kteří bez hnutí spí u stropu.

Akvárium a terárium

Akvárium a terárium s korálovým útesem, žraloky, plazy, akvária se zajímavými druhy tropických ryb, pavilon tropických ptáků, australská flora a fauna, polárium s tučňáky patagonskými i skalními a lachtany atd., v rozlehlých zámeckých zahradách možno dále navštívit např. přírodní bludiště.

Vídeň

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Vídeň -Bontour

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Příjezd k Schönbrunnu, kde zůstáváme cca 4 – 4,5 hodiny.
  • V Schönbrunnu lze navštívit zámek, ZOO, bludiště, zahrady, muzeum kočárů.
  • Poté odjezd do města, kde je pro zájemce prohlídka s průvodcem.
  • Návrat do Brna okolo 20 hodiny.

V termínu 24. 6. budeme celý den v Schönbrunnu. Nejede se do středu Vídně a není prohlídka Vídně.

Termín

  • 5. 5. 2018 (sobota)
  • 24. 6. 2018 (neděle)

Cena

  • 420 Kč dospělí
  • 380 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let
  • 260 Kč sleva pro 2. dítě se 2 dospělými

Cena zahrnuje dopravu, průvodce a vstup do zámeckých zahrad.

Cena nezahrnuje vstupné:
Zámek Schönbrunn cca 10 EUR
ZOO ve skupině cca 12 EUR
Muzeum kočárů cca 4 EUR
Přírodní bludiště cca 3 EUR dospělí (1.70 EUR děti do 18 let)