Krakow a Wieliczka

Bontour - Krakow

Působivé město králů a unikátní solné doly ve Věličce (památka UNESCO) lákají ke strávení příjemného dne u našich severních sousedů.

So 9. 12. 2017 (od 710 Kč) – adventní trhy
 

Objednat si

Královské solné doly Wieliczka

Návštívíme královské solné doly, které jsou ojedinělou památkou UNESCO a patří vůbec k nejstarším solným dolům na světě. Těžba zde probíhala od 13. století, a to nepřetržitě asi 900 let.

Unikátní prostory solných dolů se nacházejí 100 až 120 m pod zemí. Někdy bývají nazývány polskou solnou katedrálou. Klenuté síně, kaplička, vodní jezero dělají toto místo jedním z nejatraktivnějších podzemních návštěv svého druhu.

Kulturní metropole Polska Krakow

Krakow (česky Krakov) byl po celá staletí centrem polských dějin, často je nazýván přízviskem polská Praha. Projdeme se historickým centrem starého královského města, které bylo zapsáno v roce 1978 na seznam památek UNESCO.

Město na řece Visle se jako zázrakem během 2. světové války vyhnulo bombardování, v Krakově se proto zachovalo velké množství památek z různých kulturních epoch. 

Hlavní náměstí Sukenice (polsky Rynek Glowny) patří k největším evropským náměstím. Dominantou je pahorek Wavel s Královským hradem a katedrálou sv. Stanislava a Václava s tisíceletou historií. Za vidění stojí nejstarší centrum vzdělanosti v Polsku, Jagellonská univerzita. 

Program

Odjezd v 5.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 23.30.

Termín

9. 12. 2017 (sobota) – adventní trhy

Cena

780 Kč dospělí
710 Kč děti do 15 let
710 Kč senioři nad 60 let

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce

Cena nezahrnuje vstup do solných dolů:
590 Kč dospělí
460 Kč děti do 15 let
460 Kč studenti do 26 let s indexem