Adventní Olomouc a prohlídka zámku Tovačov s adventní tematikou

Bontour - Vánoční trhy Olomouc

Adventní trhy v historické Olomouci a prohlídka zámku Tovačov s adventní tematikou. Uvidíme, jak se slavily Vánoce na přelomu 19. a 20. století.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Adventní Olomouc

Vánoční trhy se každoročně konají na Horním náměstí. Můžete zde zakoupit mnoho řemeslných výrobků a chutnat nějaké ty dobroty. Vše je doprovázeno bohatým kulturním programem.
Olomouc je známá svými historickými památkami, její historické jádro je městskou památkovou rezervací. Olomouc byla ve středověku centrem Moravy, do třicetileté války třetím největším městem zemí České koruny (po Praze a Vratislavi) a největším městem na Moravě. Dnes je sídlem arcibiskupství a metropolity moravské církevní provincie.

Adventní trhy Olomouc - Bontour
Zámek Tovačov - Bontour

Zámek Tovačov

Na zámku Tovačov se zúčastníme prohlídky zámku s adventní tematikou. O tomto víkendu bude prohlídka věnována následujícímu tématu:  Kočáry do Vídně – jak se slavily vánoce na přelomu 19. a 20. století.

Tovačovský zámek patří mezi významné architektonické památky Českého státu. Podle pověsti byl založen ve 2. polovině 11. století jako útočiště lovců, později sloužil jako dobře chráněná vodní tvrz. Za posledních Cimburků bylo započato s přestavbou hradu na renesanční zámek. V jeho prostorách si můžete prohlédnout kromě tématických příležitostných výstav především renesanční portál zámecké věže, zámeckou kapli s raně barokní štukaturou, levé křídlo zámku se schodištěm ve vídeňském stylu a obřadní síní města. Dále rytířský a sněmovní sál, expozici rodu Gutmannů, expozici prusko-rakouské bitvy u Tovačova v roce 1866 a expozici Ctibora Tovačovského z Cimburka.

Program

  • Odjezd v 9.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 19.00.

Termín

  • 10. 12. 2017 (neděle)

Cena

  • 320 Kč dospělí
  • 300 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

Adventní Olomouc a prohlídka zámku Tovačov s adventní tematikou
Ohodnoťte stránku.