Muzeum obuvi Zlín, hrad Červený Kameň, Piešťany

Červený Kameň - Bontour

Navštivte jedinečnou expozici Muzea obuvi ve Zlíně s názvem “Princip Baťa”. Podíváme se i na hrad Červený Kameň a do lázeňského města Piešťany.

Čt 5. 7. 2018 (od 450 Kč)

 

Objednat si

Muzeum obuvi Zlín

Navštívíme expozici mueza s názvem “Princip Baťa – dnes fantazie, zítra skutečnost”, která představuje historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až do znárodnění československé části koncernu po druhé světové válce. V expozici jsou začleněna 3 témata, jež se v minulosti svých expozic již dočkala: Obuv a produkce firmy Baťa, Film a Cestovatelství. Z dalších nových témat baťovského systému jsou čtyři postavená na trojrozměrných předmětech: Ševcovská dílna, Výroba, Prodejny, Doprava. Samostatný celek vytváří témata věnovaná osobnostem a historii firmy, umístěná proti vstupu do expozice (T. Baťa, J. A. Baťa, Baťovci) spolu s úvodním filmem.

Muzeum obuvi Zlín - Bontour
Hrad Červený Kameň - Bontour

Hrad Červený Kameň

Původně královský hrad, jehož historie spadá až do 13. století, je dobře viditelný i z větších dálek. Je nádherný, mohutný a zachovalý. V 16. století byl přestavěn na pevnost a stal se vrcholným architektonickým představitelem tehdejší obranné strategie. Od roku 1583 až do druhé světové války je jeho historie a osídlení spojeno s významným uherským rodem Pálffyů, který jej během těchto let přestavěl na reprezentační sídlo. V současnosti se v hradě nachází muzeum, prezentující historické bydlení šlechty.

Piešťany

Piešťany jsou světoznámé lázeňské město. Popularity se mu dostalo díky výskytu sirného bahna a geotermální vody s léčivými účinky na zánětlivá onemocnění. Největší rozmach nastal v roce 1889, kdy se z malého městečka Piešťany stalo lázeňské město. Najdete zde však i zajímavé historické památky, jako například Napoleonské lázně. Za povšimnutí také stojí umělecké plastiky, které najdeme v Lázeňském parku. Na Kolonádového mostu se nachází socha muže, který láme berlu. Toto umělecké dílo se v roce 1894 stalo symbolem města a dnes je součástí jeho znaku. Ze středověku se dochovala zřícenina kostela a kláštera. Jednou z nejstarších světských budov je Kurhotel. Má pravděpodobně renesanční jádro, vícekrát přestavované až do dnešní podoby. Kolonádový most od Emila Belluše je významnou funkcionalistickou stavbou.

Piešťany - Bontour

Program

  • Odjezd v 7.00 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín

  • 5. 7. 2018 (čtvrtek)

Cena

  • 480 Kč dospělí
  • 450 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

Muzeum obuvi Zlín, hrad Červený Kameň, Piešťany
5 (100%) 2 votes